ХОРОВЕ ДИРИГУВАННЯ
 
У 1959 році був відкритий ВІДДІЛ ХОРОВОГО ДИРИГУВАННЯ.
А. Франко, І. Попов, А. Сорочан, В. Агєєв - всі ці чудові музиканти в різні роки очолювали ВХД.
В різні роки хор очолювали таки талановиті музиканти як В. Кучеровський, Г. Гацук, Л. Лакіза, К. Катрич.
З 1998 року цим відділом керує колишній випускник нашого навчального закладу - ЮРІЙ ЧЕРЕПУХІН:
 
ХОРОВА АКАДЕМІЧНА КАПЕЛА
"СОНЯЧНИЙ СТРУМ"
СОНЯЧНИЙ СТРУМ
У 1984 році хор вперше приймав участь у міжнародному конкурсі сучасної хорової музики ім. Б.Бартока у м. Дебрецен (Угорщина). Тоді в конкурсній програмі хору був твір талановитої української композиторки Л. Дичко «Сонячний струм».
Творчі стосунки між нашим хором та Лесею Дичко не припиняються і по сей день, а «Сонячний струм» - це тепер назва хорового колективу.
Починаючи з 2008 року хорова академічна капела «Сонячний струм» приймала участь у міжнародних конкурсах в Україні, Чехії, Словаччині, Польщі, Австрії, Латвії, Франції і завжди поверталася додому з дипломами Лауреатів 1-го, 2-го ступеню, або ж отримувала Гран-Прі, як то було у Латвії та Франції.
СОНЯЧНИЙ СТРУМ
ЛЕСЯ ДИЧКО
СОНЯЧНИЙ СТРУМ
 
ХОРИ ТА КОЛЕКТИВИ
В 1995 році в Миколаївському музичному училищі на базі педагогічної практики та філіалу ДМШ №8 був створений дитячій хор «Фантазія» під керівництвом Заслуженого працівника культури Гацук Г.Ф.
Цей колектив приймав участь у багатьох престижних міжнародних конкурсах, таких як: «Sacra Music» у Римі, конкурс дитячо-юнацьких колективів у Барселоні і всюди підкорював журі та слухачів своїм натхненням, високою майстерністю та яскравими художніми образами, за що і отримував звання лауреатів.
ДИТЯЧИЙ ХОР "ФАНТАЗІЯ"
Близько 25 років Г.Ф. Гацук очолювала хор «Фантазія». Зараз цю естафету перейняла випускниця відділу В. Галустова.
У 2017 році Влада Володимировна організувала жіночий хор “Cantori nobili”, який встиг вже прийняти участь у міжнародному конкурсі музичного мистецтва ”Musiсal universe” (м. Одеса, 2018), де посів престижне 1 місце.
Таку творчу завзятість В.Галустова мабуть перейняла у свого вчителя С.В. Голованова, керівника ансамблю «Канцона».
Цей колектив неодноразово ставав лауреатами міжнародних конкурсів в Києві, Римі, Барселоні. А на конкурсах в Празі (2011р.) та в Одесі (2019) отримав “Grand Prix”.
Ансамбль "Канцона"
 
КОНКУРС ХОРОВИХ ДИРИГЕНТІВ
У 2015 році, з ініціативи директора Миколаївського коледжу музичного мистецтва, Заслуженого діяча мистецтв України, Кавалера Ордену «За заслуги» III-го ступеня Сироти А.А., на базі відділу хорового диригування було започатковано Всеукраїнський конкурс хорових диригентів.
До складу журі увійшли такі видатні диригенти як: диригент Київського Національного академічного театру оперети, Заслужена артистка України О.Мадараш;
Головний диригент академічної хорової капели «Дойна», Заслужена артистка Республіки Молдова, завідуюча кафедрою хорового диригування Ілона Степан;
Головний хормейстер та диригент симфонічного оркестру Одеського Національного академічного театру опери та балету, доцент кафедри хорового диригування Одеської Національної музичної академії ім. А. Нежданової Валерій Регрут;
Заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національної опери України, доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії ім. П.Чайковського Олександр Тарасенко;
Старший викладач Миколаївського коледжу музичного мистецтва, завідуючий відділом хорового диригування, диригент академічної хорової капели «Сонячний струм» Юрій Черепухін.
Цей конкурс надає молодим диригентам унікальну можливість роботи не тільки з академічним хором ,але й з професійним симфонічним оркестром.
У 2019 році цей конкурс отримав статус Міжнародного: