МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО ЕСТРАДИ
 
«Миколаїв - один з джазових центрів України» - саме таке твердження можна почути в останні роки, коли мова заходить про наше місто. І це не дарма, тому що в Миколаєві дуже потужний відділ Музичного Мистецтва Естради, де відбуваються велика кількість заходів. Тільки за останні роки відбулися:
· Дванадцять Міжнародних Джаз Фестивалів JUBILEE
· Три Всеукраїнських конкурси молодих джазових виконавців PERFORMANCE JAZZ
· Гастролі по всій Україні та ближньому зарубіжжю
· Масштабні проекти: Битва Rock vs Jazz, Ніч у театрі, Джаз на Воді, Джаз у театрі, та багато інших.
Викладачі відділу ММЕ підготували більше 100 лауреатів Міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Завдяки ініціативі завідуючого відділом ММЕ В.Алексєєва більше 20 зірок зі всього світу від США до Ізраїлю, від Бразилії до Германії та Італії, приїжджали в Миколаїв і виступали з одним з найкращих українських джазових оркестрів Performance BIG BAND.
На відділі ММЕ успішно працюють два оркестри: джазовий біг-бенд, естрадно-симфонічний оркестр та чисельні ансамблі. 
Власна велика студія звукозапису, одна з найкращих в місті забезпечує навчальний процес та концертні заходи. Творчі колективи та окремі виконавці відділу ММЕ беруть активну участь у чисельних обласних і міських заходах.
За час роботі відділу ММЕ кваліфікацію професійних музикантів отримали більше сотні талановитих студентів. Деякі стали студентами кращих вишів України і зарубіжжя, деякі викладачами, деякі одними з найкращих музикантів України, виступаючи в різних складах, з різними артистами та в різних жанрах, від джазу до року та поп-культури.
 
PERFORMANCE BIG BAND
PERFOMANCE BIG BAND
Є Професійним молодіжним джазовим оркестром. Перший виступ колективу відбувся 30 листопада 2011 року на IV джаз-фестивалі JUBILEE 2011. За 8 років своєї творчої діяльності оркестр виступив на багатьох джазових фестивалях, брав участь в семи спільних міжнародних проектах, акомпануючи світовим джазовим зіркам.
PERFORMANCE BIG BAND - не стандартний оркестр. На рахунку колективу:
- Виступи з зірками з США, Німеччини, Бразилії, Ізраїлю та України (поіменно в розділі про Джаз-Фест JUBILEE).
- Більше 10 різножанрових програм: джаз, рок, поп і танцювальні вечірки.
- 500 кращих хітів від джазу до року і сучасної танцювальних треків: від Сінатри до Rammstein, від Рея Чарльза до Ленінграда.
- Виступи на Міжнародних джаз фестивалях, конкурсах, Днях міст і участі в шоу.
- 10000 км в дорозі. Близько 200 концертів від площ і залів на 1000 місць до маленьких клубів і закритих заходів для великих компаній.
 
КОНКУРС PERFORMANCE JAZZ
Миколаївський конкурс Performance Jazz здобув славу одного з найкращих конкурсів України. А все через те, що З самого початку була ідея зробити не звичайний конкурс. Тому крім виступів учасників, в рамках Конкурсу відбуваються концерти зірок джазу, майстеркласи від членів журі, серед яких кращі джазові викладачі та джазові музиканти України, джем-сейшени, кращим учасникам надається можливість виступати на великій сцені у фінальних гала-концертах разом з зірковими членами журі.
Ще у 2011 році під враженням від відвідування різноманітних конкурсів та фестивалів Тетяна Алексєєва розробляє свій проект по створенню у Миколаєві джазового конкурсу.
А через 5 років, у 2016-му, під керівництвом проекту зав. відділом ММЕ на базі нашого коледжу було засновано "I-й відкритий всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців PERFORMANCE JAZZ". Володимир Алексєєв зібрав членами журі найкращих музикантів України, серед яких Ігор Закус, Денніс Аду, Наталя Лєбєдєва, Лаура Марті, Богдан Гуменюк, Євген Уваров та інші.
За перші три роки існування виступило майже 1000 учасників та надійшло близько 250 заявок на участь у різних складах зі всієї України: Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпра, Черкас, Запоріжжя, Херсона та інших міст.
 
ДЖАЗ-ФЕСТ JUBILEE – МІЖНАРОДНА ГОРДІСТЬ МИКОЛАЇВЩИНИ
Гарною традицією Естрадного відділу та визначною подією в культурному житті міста стало проведення щорічного Міжнародного джазового фестивалю “JUBILEE”.
Фестиваль розпочав свою історію достатньо давно. 2008 рік став великим стартом у розвитку саме джазової культури у місті. На світ з'явився новий музичний проект Володимира та Тетяни Алексєєвих – перший джазовий фестиваль "JUBILEE", що з початку був присвячений ювілейній річниці естрадного відділу.
Щороку й до сьогодення цей фестиваль, що майже одразу ж отримав статус Міжнародного, набуває популярності та є однією з візитних карток міста Миколаєва.
За 12 років завдяки фестивалю в Миколаєві за участі Performance Big Band Володимира Алексєєва відбулось дуже багато виступів з зірками ДЖАЗУ.
США: Gregory BOYD (vocal, steelpans) Allan HARRIS (vocal), Eve CORNELIOUS (vocal) Jazzmeya HORN (vocal) Keith DUNN (vocal, guitar) Michael DEASE (trombone) Wayne ESCOFFERY (tenor sax) Jason BROWN (drums) Benny BENACK III (trumpet, piano, vocal) Ark OVRUTSKI (doublebass)
ІТАЛІЯ: Claudia GINGA (vocal)
БРАЗИЛІЯ: Mausha ADNET (vocal)
НІМЕЧЧИНА: Karl FRIERSON (De-Phazz, vocal)
ІЗРАЇЛЬ: Jonathan VOLCHOK (trombone)
УКРАЇНА: MANSOUND (accapella vocal group) Олександр Муренко (ударні) Денніс АДУ (труба) Богдан ГУМЕНЮК (тенор саксофон) Руслан Болат (клавішні) Євген Уваров (гітара).
Взагалі усі заходи та концерти Естрадного відділу завжди проходять на найвищому рівні організації та професійної майстерності великої кількості як дорослих, так і молодих учасників та гостей з інших міст. І звісно ж, маючи велику популярність у місті, такі концерти та фестивалі постійно супроводжуються переповненими концертними залами та захопленими відгуками чисельних слухачів та прихильників джаз-, рок- та професійної естрадної музики.
 
ВЛАСНИЙ СТУДІЙНИЙ КОМПЛЕКС
Своя власна репетиційна база, а, тим більше, студія – це блакитна мрія будь-якого музиканта. В Миколаївському фаховому коледжі музичного мистецтва завдяки ініціативам, сучасному баченню та злагодженій роботі викладачів і директора Анатолія Сироті, в коледжі є власний студійний комплекс з двома залами – великим та малим, апаратною кімнатою, технічною кімната та навіть невеличкою кімнатою відпочинку!
Завдяки професійним інструментам та сучасному технічному обладнанню якість професійної підготовки майбутніх «зірок» значно покращилася.
Вперше ще у липні 2009 року ініціаторами ідеї втілити мрію невеликої студії в реальність стали викладачі Володимир і Тетяна Алексєєві, і завдяки сприянню директора Анатолія Сироті це стало можливим. Так з’явилась перша студійна кімната, в якій можна було в комфортних умовах репетирувати та записуватися складом до 8 музикантів. Вона була споруджена спільним коштами МКММ, викладачів та студентів та власними рукам викладачів та студентів за всіма правилами студійної акустики побудована усього за два з половиною тижні.
А у 2019 була зроблена нова велика студія, де якісно з комфортом розміщуються, проводять репетиції та роблять записи як оркестри відділу ММЕ, так і чисельні ансамблі.
У 2019 до коледжу прийшов працювати Дмитро Іл’яшенко, під особистим керівництвом якого відбуваються великі записи. Також на студії працює і Володимир Гампарцум.
Ми твердо впевнені у тому, що продуктивність занять і репетицій в сприятливому «звуковому кліматі» дає свої вищі результати – і це одразу ж стало помітним на концертних виступах.
студія ММЕ