ОРКЕСТРОВІ ДУХОВІ ТА УДАРНІ ІНСТРУМЕНТИ
 
У Миколаєві існують давні традиції духової музики, їй надається особлива значущість.
Внаслідок чого наше місто стало одним з провідних центрів її розвитку в Україні.
Перші відомості про існування у Миколаївському фаховому коледжі музичного мистецтва класу духових інструментів відносяться до початку 1913 року.
Після цього відділ систематично готує виконавців на духових інструментах для різноманітних оркестрів. Випускники стають концертуючими та оркестровими музикантами. В коледжі працювали талановиті викладачі, серед них були: Ф Крейн, учні якого (А.Шенкер, С.Фрідмагог, І.Курич) грали у різних симфонічних оркестрах. Після Другої світовой війни, коли училище відродилося знову, відкрито й класи духових інструментів.
 
СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР
Визнання отримав симфонічний оркестр Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва.
З часу його створення у 1991 році незмінною основою його духової та ударної групи стали всі викладачі відділу, які на високому професійному рівні виконують обов’язки концертмейстерів своїх груп.
На відділі також популяризується ансамблеве виконавство, працюють також великі колективи – це духовий оркестр "Галс" (керівник В.Колесник) та джаз-бенд (керівник М.Полторак). Ці колективи постійно беруть участь в різних концертах з різноманітними програмами як у місті так і в області.
 
СУЧАСНІСТЬ
За повоєнний період відділ підготував більше 400 фахівців, з них понад 150 вступили та закінчили ВНЗ (консерваторії, інститути мистецтв) нашої країни.
Студенти відділу постійно беруть активну участь у конкурсах різних рівнів: регіональних,всеукраїнських, міжнародних, незмінно демонструють високу якість професійної підготовки, що відзначена гідними нагородами. За останні 10 років 55 студентів ставали лауреатами цих конкурсів.
Колектив відділу, учні, викладацький склад ведуть велику просвітницьку роботу на Миколаївщині. Ця робота скерована на подальший розвиток найдемократичнішого жанру – духової музики.