ОРКЕСТРОВІ СТРУННІ ІНСТРУМЕНТИ
 
Слід зауважити, що струнники завжди були в авангарді концертного життя. Практично усі викладачі струнного відділу працюють в симфонічного оркестрі коледжу, є концертмейстерами груп у цьому оркестрі, грають у різноманітних ансамблях – дуети, тріо, квінтети, а з 1994 року також у камерному оркестрі «Крус-Віртуоз», який створено на базі навчального закладу.
Викладачі відділу досить успішно співпрацюють з викладачами ДМШ і ДШМ міста Миколаєва та області, надають їм постійно методичну допомогу і також успішно працюють з дітьми у школі педагогічної практики і філії ДМШ №8 на базі училища.
Багато випускників відділу вийшло саме з школи педагогічної практики. На протязі багатьох років струнний відділ, разом з обласним методичним кабінетом, проводить обласний конкурс струнників, відзначаючи найбільш талановитих маленьких музикантів.
Сьогодення на відділі струнних інструментів – це , в першу чергу, кропітка та плідна робота усіх викладачів відділу по підготовці професійних музикантів – виконавців на скрипці, альті, віолончелі, контрабасі.
Усі класи по цих інструментах укомплектовані і працюють дуже стабільно. На відділі панує досить позитивна атмосфера для творчості, як особистої, так і оркестрової та ансамблевої. Флагманом відділу є два високопрофесійних колективу – камерний оркестр (керівник В.Зав’ялов) та ансамбль скрипалів (керівник О.Воскобойнікова).
За останні декілька років найкращі студенти відділу поступили у національні музичні академії України – Київську, Одеську, Дніпровську, Харківську. Плідне працюють у цьомунапрямку викладачі В.Зав’ялов, Н.Ільчук, В.Коршунов, О.Воскобойнікова, Т.Богма, які в свою чергу продовжують тісні стосунки з викладачами молодших музичних закладів м. Миколаєва і області.
 
ЕСТРАДНО-СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР
Колектив складається з трьох оркестрових груп.
Це струнні інструменти (лідер Володимир Завьялов), духові (лідер Вадим Куспляк) та ритм-група (лідер Андрій Криворучко).
Кожна з оркестрових груп може виступати як окремий колектив зі своїм власним репертуаром. Художнім керівником та диригентом оркестру став Андрій Криворучко.
Перша презентація колективу відбулась 11 грудня 2017 року де була представлена спільна робота з вокальним ансамблем Олександри Казакової.
Звучання колективу поєднує в собі вишуканість струнних інструментів, яскравість духових та запальний драйв ритм-групи. Все це відкриває необмежений простір для творчих експериментів від класики до джаз, рок та поп-музики.
 
Провідний відділ коледжу намагається робити все для того, аби активна концертна діяльність на миколаївських теренах не завмирала, не згасла, а, навпаки, набула подальшого розвитку і розмаїття. Щоб наші учні продовжували справу, задля якої працювали і працюють вже кілька поколінь педагогів – музикантів струнного відділу. А ім’я всьому тому – Музика!