ОРКЕСТРОВЕ ДИРИГУВАННЯ 
 
Диригування, суть якого полягає в організації колективного виконання музики і забезпеченні художнього ансамблю, не без підстав вважається досить складною музичною спеціальністю, так як вимагає цілого комплексу знань, умінь, особистісних якостей і відрізняється широким «рольовим набором» в структурі професійної діяльності.
Багато років в музичних навчальних закладах «таємниці» диригентського мистецтва викладались в основному тільки хормейстерам – студентам відділів та кафедр хорового диригування. Нещодавно до цих щасливчиків долучились духовики та народники – майбутні керівники самодіяльних духових оркестрів та оркестрів народних інструментів.
Цікаво, що такий широкий та могутній пласт виконавців як піаністи та, особливо, виконавці на струнних смичкових інструментах абсолютно випали з цього кола «привелегійованих». Ця прогалина стала дуже помітною, коли талановитий, авторитетний музикант, який в свій час не пройшов школу основ техніки диригування, але маючи весь набір особистих, вольових та інтелектуальних якостей, ставав за диригентський пульт. Досвідченим оркестрантам його було шкода, ну а страждала найбільше сама музика.
Вже майже два десятки років у Миколаївському фаховому коледжі музичного мистецтва працює відділ – Відділ Оркестрового Диригування.
Мета цього заходу – долучити до отримання кваліфікації диригента оркестру (камерного, духового, оркестру народних інструментів та керівника естрадного колективу) студентів усіх виконавських відділів, та, навіть, зацікавленних в цьому студентів теоретичних музичних дисциплін.
Три роки роботи с досвідченим викладачем в класах диригування, роблячи інструментування для оркестру, працюючи з партитурами, а потім і цілий рік набираючись практичних навичок роботи з різними оркестрами, готуючись до виступу зі своєю програмою на державному іспиті – ця праця безсумнівно стане не тільки фундаментом, але й чудовим трампліном для талановитого музиканта на диригентському терені. Вже зараз серед студентів-скрипалів та піаністів є такі, що розглядають своє майбуття з диригентськими амбіціями. І це нормально.
Диригування, коли раніше, на початку зародження цієї професії, обмежувалось завданнями управління ритмічним ансамблем, то сьогодні перетворилося в високе художнє мистецтво, в музично-виконавську творчість величезної глибини і значущості і саме цей аспект приваблює, не може не приваблювати людину талановиту, творчу, впевнену в собі.